Uživatelská jména

Sekce pro řešení technických a organizačních záležitostí fóra.
Náměty, připomínky a hlášení piště sem.

Moderátor: Předsednictvo Sdop

Odpovědět
Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Uživatelská jména

Příspěvek od Ondřej Kališ »

V minulosti správci fóra upravovali uživatelská jména na tvar Jméno Příjmení. Osobně jsem tohle moc neřešil a neupravuji to, ale nabízí se otázka, jak k tomu systémově přistoupit a zda takovou podobu po někom vyžadovat. Fakt je, že i pro čtenáře, zejména pro nové členy, může být tento tvar mnohem praktičtější (jasně vědí, kdo je kdo) a vypadá lépe i při vzájemné komunikaci. Určitě bych proto trval na systému, aby tvar Jméno Příjmení měli všichni vedoucí projektů, předsednictvo a rada. Určitě nic takového nemůžeme požadovat po pouhých uživatelích a spíše ani po spolupracovnících.

Otázkou tedy jsou řadoví hlavně členové a redaktoři. Preferujete jednotný tvar nebo libovolné přezdívky?

A pokud jednotný tvar odsouhlasíme, nabízí se otázka, proč ho nemá i jeden ze správců fóra. :)

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Preferujeme jednotný tvar a ať si ho správce fóra změní :D

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od tomas.juza »

Protože s ů se blbě přihlašuje na anglické klávesnici.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Ondřej Kališ »

tomas.juza píše:
23.12.2018 8:22:21
Protože s ů se blbě přihlašuje na anglické klávesnici.
Proč proboha někdo používá anglickou klávesnici? :) To je jedno z prvních, co na PC vypínám. Jen zdržuje při přepínání na řeckou, ruskou, norskou atd. :lol:

Znáš AltGr nebo aspoň českou programatorskou verzi?

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Já používám obě klávesnice :D už jsem si zvykl je i přepínat a vždy se zařídím podle toho, jakou klávesnici mám zrovna zapnutou :lol:

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Vojtěch Vilímec píše:
23.12.2018 17:59:55
Já používám obě klávesnice :D už jsem si zvykl je i přepínat a vždy se zařídím podle toho, jakou klávesnici mám zrovna zapnutou :lol:
No mně osobně vadí třeba přehozené y a z, ale horší je, že na norské nemůžeš psát českou diakritiku (možná přes nějaký AltGr), takže musím přepínat. Ale anglickou vůbec nemám na žádném počítači posledních cca 15 let a nikdy jsem ji nepotřeboval - není tam žádný znak, který nenapíšeš na české. Takže podle mě je naprosto zbytečná. A pokud nepotřebuji aktuálně žádnou další, mám nastavenou českou a řeckou, které se hodí nejčastěji. ;)

Každopádně Tomáš by kromě přepínání klávesnice mohl využívat také zapamatované přihlášení, případně našeptávač nebo jiné možnosti, pokud je přepnutí klávesnice neřešitelný problém. :)

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Hranaté závorky [] nejdou napsat na české klávesnici. Tedy pokud si nepamatuješ ASCII kód :D

Jan Horák
Člen Sdop
Příspěvky: 41
Registrován: 10.8.2018 17:56:38

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Jan Horák »

Nevím jak ty, já píšu hranatý závorky [ ] pravým Altem a těmi dvěma klávesami napravo od P. Že by to windowsáci měli jinak? 😃

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od tomas.juza »

[] píšu Control+Alt+F a Control+Alt+G

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Uživatelská jména

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Jo, máš pravdu, funguje to :D ale já už se naučil Alt+91 a Alt+93 :lol:

Odpovědět