Nové články podle relací

Moderátor: Předsednictvo Sdop

Odpovědět
Vojtěch Jánský
Člen Sdop
Příspěvky: 152
Registrován: 8.8.2018 23:25:13

Nové články podle relací

Příspěvek od Vojtěch Jánský »

Dnes Martin navrhl, že by se dělaly články o příměstských linkách podle relací, například Praha – Kladno. Má to však pár trhlin. Nevím, jak by se to řadilo. Články by se dooblovaly, což by potom bylo těžší na údržbu. Hlavní problém je, že nemáme lidi. Já to dělat nebudu, již mám tolik práce na webu s městskými linkami. Hlavně nechci, aby o tom rozhodl někdo od stolu a ve výsledku na tom nepracoval. Já se této myšlence nebráním, jen v současné situaci, kdy máme nedostatek redaktorů, by bylo těžké to zpracovat. Jaký je váš názor?

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Nové články podle relací

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Já bych tě trochu doplnil. Tak předně, je to myšleno tak, že by nebylo nutné psát jen o jedné lince, ale o celé relaci nebo oblasti. To není proti ničemu. Klidně by se pak dál napsat i samostatný článek o nějaké lince, což nepovažuji nutně za dublovani a je to hlavně věc autora, potažmo na diskusi s radou. Zda by články vznikly, je zbytečné řešit, i to, zda jsou lidi. Pokud nevzniknou, není o čem se bavit. Pokud vzniknou, může to být pro běžného čtenáře zajímavější než článek o lince. A jak je řadit? To je snad teď fuk - klidně podle abecedy, stáří nebo třeba proti směru hodinových ručiček. :D

Takže když vyřadíme všechny tyhle otázky, není s tím žádný problém a podle mě je to skvělý nápad!

A předně. Potřebujeme víc a více nových nápadů na typy článků jak pro pestrost webu, tak abychom měli co nejvíc nápadů, co by třeba redaktory mohlo bavit!

Takže sem s každým nápadem a prosím nikdo nevymýšlejte, proč něco nejde!

Vojtěch Jánský
Člen Sdop
Příspěvky: 152
Registrován: 8.8.2018 23:25:13

Re: Nové články podle relací

Příspěvek od Vojtěch Jánský »

Je důležité se rozhodnout, jestli to dělat takto, nebo takto. Potom již není cesty zpět. Protože je nesmysl mít dva typy článků o regionálních linkách.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Nové články podle relací

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Vojtěch Jánský píše:
25.8.2018 23:55:42
Je důležité se rozhodnout, jestli to dělat takto, nebo takto. Potom již není cesty zpět. Protože je nesmysl mít dva typy článků o regionálních linkách.
To není pravda a nestav to prosím extremisticky. Předně, nejednalo by se o články o linkách, ale o relacích nebo lokalitách. Je to myšleno jako nový typ článku, a proto by to fungovalo. Nejedná se o změnu systému, byť do značné míry by takový článek měl podobnou funkci jako článek o lince. Ale mohou existovat vedle sebe s nějakou zajímavou linkou. Tak ten návrh stál od začátku.

Jinými slovy není třeba nic rozhodnout. Naopak je nutné rozšířit možnosti a zaměřit se na to, co bude redaktory bavit a čtenáře zajímat.

Upřímně by bylo zajímavější kdybys jednou za měsíc udělal třeba článek o oblasti nebo něčem úplně jiném než pořád dokola aktualizované linky MHD. To baví tebe, ale stránky mají být zajímavé a mají lákat různé čtenáře a nové redaktory.

Tvůj úkol není hlídat aby nevznikala nová témata. Naopak. I když to nebudeš dělat ty, tak tomu nebraň. Tvou reakci vůbec nechápu. Stránky stagnují a ty se braníš nápadům a vymýšlíš, proč to nejde.

Odpovědět